NOWOCZESNY SALON OPTYCZNY

Okulary korekcyjne

Okulary korekcyjne to oprawy oraz odpowiednio dobrane w zależności od wady wzroku soczewki. 

Naszym nadrzędnym celem jest zadowolenie klienta. Dlatego też staramy się sprostać jego wymaganiom oferując szeroki wachlarz opraw okularowych począwszy od standardowych poprzez będące aktualnie na topie, na zupełnie niekonwencjonalnych kończąc. Dzięki temu trafiamy w gusta zarówno ludzi starszych przywiązanych do klasycznych serii jak i ludzi młodych niejednokrotnie ceniących sobie bardziej ekstrawaganckie kształty. 

Jako Partner Rodenstock możemy zrobić z okularami to, co najlepszy krawiec potrafi zrobić z ubraniem. Używamy w tym celu innowacyjnej technologii. Za pomocą opatentowanego urządzenia konsultacyjnego - ImpressionIST®, oferujemy rozszerzoną usługę doboru doskonałych okularów. 

Centrum urządzenia do pomiarów 3D jest kamera stereoskopowa, dokonująca pomiarów automatycznych. Należy spojrzeć w lustro, będące częścią terminalu ImpressionIST®, a dwie kamery wykonają zdjęcia z dwóch różnych perspektyw. Za pomocą zdjęć zostaną dokładnie zmierzone parametry, takie jak odległość pomiędzy źrenicami. Dzięki tej technologii otrzymasz najlepiej dobrane okulary, innymi słowy - okulary doskonałe.

Czym są soczewki progresywne?

Soczewki progresywne Rodenstock korygują równocześnie krótkowzroczność, dalekowzroczność i zaburzenia widzenia związane z wiekiem, zapewniając użytkownikom wyraźne widzenie przy wszystkich odległościach pośrednich. Soczewki wykonano w taki sposób, że nie posiadają one widocznej krawędzi. Wynikają z tego dwie podstawowe korzyści: znacznie większy komfort widzenia i brak zniekształceń obrazu. Wyglądają zdecydowanie bardziej estetycznie.

Soczewki progresywne umożliwiają wyraźne i płynne widzenie we wszystkich odległościach. Soczewki progresywne zapewniają wyjątkową wygodę widzenia dla osób z naturalnie występującymi zaburzeniami wzroku związanymi z wiekiem.

Zalety soczewek progresywnych

  • wygodne widzenie obiektów z bliska i z daleka
  • wiele obszarów korekcji w jednej soczewce
  • niezauważalna krawędź soczewki
  • nadają się do aktywności sportowej i rekreacyjnej

Jak działają soczewki progresywne?

Soczewki progresywne pozwalają na płynną zmianę mocy soczewki do patrzenia z bliska, na średnim dystansie i z daleka. Nie trzeba już zmieniać okularów do czytania na okulary do patrzenia w dal. Ponadto, soczewki progresywne również mają zalety jeśli chodzi o wygląd: ponieważ różne strefy widzenia nie są wyraźnie odgraniczone, soczewki progresywne nie zniekształcają wyglądu oczu i są nie do odróżnienia od okularów z soczewkami jednoogniskowymi.

Ponieważ soczewki progresywne można stosować również w okularach sportowych, możesz cieszyć się pełnym komfortem widzenia podczas biegania lub gry w golfa.
 

• Okulary te są odpowiednie dla osób z zaburzeniami widzenia związanymi z wiekiem
• Zalecane w wieku od ok. 40-45 lat
• Dość problemów z koniecznością zmiany okularów
• Bezwzględnie najlepszy komfort widzenia

Kiedy warto kupić okulary progresywne?

Podczas naturalnego procesu starzenia, elastyczność soczewki pogarsza się i nie może się ona optymalnie dostosowywać do widzenia z różnych odległości. Jednym z objawów, które zauważysz, są “za krótkie ręce” podczas czytania. Oznacza to, że Twoje ręce są za krótkie, aby umożliwić Ci trzymać książkę w wygodnej odległości od oczu. Dla osób, które nie chcą być zmuszone do ciągłych zmian okularów, lub też ciągle zakładać i zdejmować okulary do czytania, najlepszym rozwiązaniem będą soczewki progresywne. W kwestii komfortu widzenia nie ma miejsca na kompromisy. Sprawdź, czy nie cierpisz na dalekowzroczność.

Czas adaptacji w przypadku okularów progresywnych

• Twoje oczy muszą przyzwyczaić się do “widzenia progresywnego”.
• Czas: od kilku godzin do kilku dni
• Im szybciej zaczniesz, tym szybciej się przyzwyczaisz
• Wyjątkowo krótki w przypadku soczewek progresywnych, w których zastosowano EyeLT®

Do używania soczewek progresywnych trzeba się przyzwyczaić - początkowo oczy widzą kilka obrazów jednocześnie. Jednak kiedy wzrok już przyzwyczai się do zmiany, będziesz mógł normalnie skupiać wzrok na pożądanej odległości. W przypadku okularów progresywnych opracowanych z zastosowaniem EyeLT®, czas adaptacji jest stosunkowo krótszy. W rezultacie, znacznie szybciej zaczniesz wykorzystywać 100 % możliwości swojego wzroku - aby widzieć wyraźnie z każdej odległości.

Wykorzystaj potencjał swojego wzroku w 100%

W soczewkach progresywnych ważne jest, aby dokładnie dopasować je do użytkownika okularów i jego indywidualnych potrzeb. Rewolucyjna technologia Eye Lens Technology, w skrócie EyeLT® firmy Rodenstock, wyznacza standardy najlepszego dopasowania, doskonałego komfortu i ostrości widzenia. Możesz teraz w 100% wykorzystać potencjał swojego wzroku. Jest to zauważalne przede wszystkim o zmierzchu, ale też podczas codziennego użytkowania, a objawia się wyraźniejszym widzeniem i lepszym kontrastem.

 

Zadaniem soczewek okularowych jest nie tylko korekcja wady wzroku ale także ochrona i poprawa komfortu widzenia. Niezależnie od wady wzroku istnieje możliwość dobrania ładnych i estetycznych soczewek. W naszej ofercie posiadamy szeroką gamę oprawek wielu renomowanych firm: